Sikerrel zárult a KGK duális képzésének Nyílt Napja

duális képzés nyílt napja2016. szeptember 30-án éppen a Kutatók Éjszakája előtt került megrendezésre a partner cégek számára a KGK duális képzését népszerűsítő Nyílt Nap. A KGK idén útjára indította a duális képzést műszaki menedzser szakon az Óbudai Egyetem székesfehérvári telephelyű Alba Regia Műszaki Karával együttműködve, a jövőben pedig a gazdálkodási és menedzsment szakon is tervezi ezen képzési forma bevezetését.

Regisztrált vendégeink a SZAKÁL-MET-ÁL, az INNOSKART, az e-Base Informatika, a United Consult K2 és a Magyar Telekom munkatársai voltak, akik a Nyílt Nap során megismerhették az Egyetemünkön és Karunkon folyó oktatói munkát dr. Kolnhofer-Derecskei Anita előadásában, majd Tóthné Téglás Tünde foglalta össze a duális képzés rendszerét. Ezután Pogátsnik Monika hasznos tanácsokkal színesítve mutatta be a székesfehérvári duális képzésen zajló munka gyakorlati tapasztalatait. Ezt követően Balogh Róbert, a KGK VMI demonstrátora nyújtott betekintést az ÓE hallgatói életbe. Az előadások után a résztvevők egyetemi körsétával csatlakozhattak a Népszínház utcában zajló Kutatók Éjszakája programsorozathoz, ahol képet kaptak az ÓE KGK kutatási eredményeiről is.
Az előadások anyagai, fényképei elérhetők a KGK duális képzés honlapján: http://kgk.uni-obuda.hu/oktatas/dualis-kepzes.
Dr. habil. Szeghegyi Ágnes

Utoló frissítés: 2016. október 6.