Egyetemi tanulmányaimat az ELTE BTK történelem-szociológia szakán végeztem 1979-1986 között. Történelemből 1984-ben, szociológiából 1986-ban kaptam diplomát. Tanulmányaim során elsősorban a politikai és a társadalmi eszmetörténet kérdései érdekeltek, különösen az anarchizmus igen kevéssé és nagymértékben félreismert ideológiája foglalkoztatott. Diplomamunkámat mindkét szakomon az anarchizmusról írtam, és ezirányú kutatásaimat a későbbiekben is folytattam.
1986-1992, intenzív kutatómunkát folytattam Bakunyin anarchista eszmerendszerének rekonstruálása céljából, amelynek eredményeképpen 1991-ben a Magyar Tudományos Akadémián megvédtem az e témáról szóló kandidátusi disszertációmat.
1993-94-ben egyéves tanulmányi ösztöndíjjal Svájcban végeztem kutatómunkát, a Berni Egyetem Történettudományi Intézetében (témavezető konzulensem Beatrix Mesmer professzorasszony, az intézet akkori igazgatója volt, a feminizmus és az emancipációs mozgalmak kiváló, nemzetközileg ismert szakértője). Az első szemeszterben a nemzetközi anarchista mozgalom történetével, a másodikban a nemzetközi pacifizmus, az európai integráció eszméje, az egységtervek, kiemelten pedig az egyik legfontosabb pacifista szervezet, a Nemzetközi Béke- és Szabadság Liga kérdéseivel foglalkoztam.
Az európai egység eszméjének kutatása céljából 1996 májusában Párizsba utaztam egy ösztöndíjjal, ahol elsősorban a francia integrációs elképzelések történetével ismerkedtem. Ezirányú tudományos munkámat továbbra is folytatom, a témára vonatkozó publikációim a közelmúltban jelentek meg, illetve sajtó alatt vannak.
Munkatapasztalatok:
Az egyetem elvégzése után 1986 és 1988 között a Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Főiskola oktatójaként Magyarország 20. századi történetét és politológiát tanítottam. 1988 és 1992 kötött az ELTE Tanárképző Főiskolai Kara Történelem Tanszékén dolgoztam, ahol a koraújkori és az újkori egyetemes történetet tanítottam (1492-1914 közötti korszakhatárral, két egymás utáni évfolyamon).
1995-től 2003-ig a Károli Gáspár Református Egyetem BTK Történettudományi Intézetében illetve a Koraújkori Történeti Tanszéken oktattam az 1492-1815 közötti egyetemes történelmet.
2004-2009 között részt vettem az ELTE Bölcsészettudományi Karán meghirdetett Európai Expanzió Program oktatásában, melynek keretében a francia felfedezések és gyarmatosítás történetét tanítottam.
2000 óta vagyok a volt Budapesti Műszaki Főiskola, 2010 januárjától Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Karának oktatója, 2008 áprilisa óta docensi beosztásban, ahol jelenleg szociológiát, politológiát, filozófiatörténetet, gazdaságtörténetet és szervezetszociológiát adok elő
Beszélt nyelvek
Mivel kutatói munkám témái és az általam a felsőoktatásban tanított tárgyak jellege szükségessé tették, időközben sok időt és energiát fordítottam idegen nyelvek tanulására is. Jelenleg francia, angol, német, olasz, orosz, spanyol és latin nyelveken olvasok.