Beküldte Vécsey Alexandra - 2018. november 20. 14:48
A Tempus Közalapítvány Campus Mundi ösztöndíjra vonatkozó pályázatot hirdet felsőoktatási hallgatók számára, államközi egyezmények keretében megvalósuló külföldi részképzésre, a 2019/20-as tanévre, Stipendium Hungaricum országokba. A pályázók itthoni tanulmányaikhoz szorosan kötődő, alap-, mester- vagy doktori képzésre vonatkozó részképzéseken vehetnek részt az ösztöndíjjal, továbbá kifejezetten szakdolgozat vagy disszertáció megírásához szükséges kutatómunkára is igényelhető támogatás. Ez a lehetőség a nem államközi egyezményeken alapuló külföldi részképzésre, szakmai gyakorlatra, illetve rövid tanulmányútra vonatkozó pályázati típusok mellett a negyedik típusú Campus Mundi hallgatói pályázati lehetőség.
A pályázati határidő: 2019. február 17. (de Izrael, Egyiptom, Kína esetén előrehozott határidő érvényesül). A hallgatóknak az online rendszerbe (a www.scholarship.hu oldalon keresztül, azon belül a Campus Mundi SH pályázatok sort kiválasztva) kell feltölteniük pályázati anyagukat.
Valocikova Cyntia, a Keleti Károly Kar végzős vállalkozásfejlesztés mesterképzés hallgatója sikeresen képviselte karunkat az új partneregyetemünk, az University College of Economics and Culture, valamint az Alberta College által szervezett nemzetközi héten 2018. április 23. és 28. között Rigában.
Az Európai Bizottság új kezdeményezése, a digitális készségek fejlesztésére irányuló szakmai gyakorlat az Erasmus+ keretében - a szakmai gyakorlati mobilitások részeként - lehetőséget biztosít a felsőoktatásban tanulók, valamint a frissen végzettek számára, hogy munkakörnyezetben sajátíthassák el a legfontosabb digitális készségeket. A kezdeményezést az Európai Unió Horizon 2020 programja támogatja. Az ErasmusIntern és az EURES Drop’pin weboldalak segítségével könnyebb lehet a megfelelő szakmai gyakorlati helyek megtalálása.
Az Európai Bizottság legújabb kezdeményezése révén az európai és a Földközi térség déli részén élő fiatalok az online térben is megtapasztalhatják Erasmus+ programból már ismerős interkulturális élményeket és együttműködést formális vagy nemformális tanulási helyzetekben.
2018. március 15-én indult útjára az Erasmus+ virtuális csereprogram, amelynek célja a kultúrák közötti párbeszéd elősegítése és 2020-ig legalább 25 000 fiatal készségeinek fejlesztése internetes tanulási eszközök segítségével. Az Erasmus+ online változata kiegészíti a hagyományos mobilitási programot, és a jövőben a világ más régióira is kiterjeszthető.
Erasmus+ történeteket várunk volt és jelenlegi ösztöndíjas hallgatóknak szóló szövegírás pályázatunk keretében, amely 2018. április 23-tól május 18-án éjfélig tart. A fődíj Sziget napijegy, a további díjazottak értékes könyvutalványokat nyerhetnek.
A beérkező sztorikból kirajzolódhat akár egy lehetséges Erasmus szkeccsfilm forgatókönyve is!
Beküldte Vécsey Alexandra - 2018. február 27. 17:18
2018. március 5-ig még lehet jelentkezni az 2018/19. tanév őszi félévi Erasmus+ mobilitási programra. Tájékoztatásul alábbiakban közzétesszük aktuális partnerintézményeinket, amelyek fogadni tudják a KGK hallgatóit: Erasmus+ partnerintézmények
Bővebb információ: erasmus.uni-obuda.hu
Beküldte Vécsey Alexandra - 2018. február 27. 17:15
HÍR MÓDOSÍTVA!! Február 28-án (szerdán) 16:00-tól szeretettel várunk Benneteket a BÉCSI ÚT C ÉPÜLETÉBEN az "Erasmus sarok" elnevezésű eseményünkre! A rendezvény célja, hogy azok a hallgatók, akik még nem jelentkeztek, de gondolkoznak az Erasmus+ programon való részvételen, megismerkedjenek olyan emberekkel, akiknek már vannak külföldön szerzett élményei.
Az esemény körülbelül 19:00-ig fog tartani és óránként váltják egymást a már kint járt diákok, akik különböző országokban voltak, így eltérő élményekről fognak mesélni Nektek.
Beküldte Vécsey Alexandra - 2018. február 01. 17:46
Az Erasmus+ program lehetőségeiről hallgatók részére tájékoztató előadásokat szervez a Mobilitási Osztály a józsefvárosi telephelyen a 2017/18 nyári időszakra, illetve a 2018/19 őszi félévre vonatkozóan, az alábbi táblázat szerint.