ÚTMUTATÓ A FELVÉTELI BESZÉLGETÉSHEZ
Aktuális felvételi követelmények
További információk a felvételivel kapcsolatban
Különbözeti tárgyak konzultációi
Levelező tagozat konzultációs időpontjai
A mesterképzési szakon szerezhető végzettségi szint és a szakképzettség oklevélben szereplő megjelölése:
Képzési terület: gazdaságtudományok
A képzési idő félévekben: 4 félév
A képzés célja:
A közgazdász végzettséget adó Vállalkozásfejlesztés mesterszak célja olyan szakemberek képzése, akik nemzetközi összehasonlításban is versenyképes, korszerű és magas színvonalú elsajátított ismeretanyag birtokában képesek a gazdálkodó szervezetek tevékenységének elemzésére és komplex fejlesztési feladatainak megoldására. Ugyanakkor a magas szintű vállalkozásfejlesztési (innovációs) elméleti és módszertani ismeretanyag, a mester szintű üzleti ismeretek, a tudatosan fejlesztett vezetői készségek és képességek alkalmassá teszi a végzett hallgatókat arra, hogy a hazai és a nemzetközi gazdasági élet különböző területein közép- és felsővezetői feladatokat ellássák. Megszerzett ismereteik alapján alkalmasak tanulmányaik doktori képzés keretében történő folytatására.
A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok:
A hallgatónak a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek - felsőoktatási törvényben meghatározott - összevetése alapján elismerhető legyen legalább 30 kredit a korábbi tanulmányai szerint az alábbi ismeretkörökben:
A hiányzó krediteket a mesterfokozat megszerzésére irányuló képzéssel párhuzamosan, a felvételtől számított két féléven belül, a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint meg kell szerezni.
A kreditelismerési eljárásról bővebben itt olvashat!
A mesterfokozat megszerzéséhez összegyűjtendő kreditek száma: 120 kredit
A mesterképzési szakon végzettek ismerik:
A mesterképzési szakon végzettek alkalmasak:
A szakképzettség gyakorlásához szükséges személyes adottságok és készségek:
A mesterfokozat és a szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök:
A képzéshez kapcsolt szakmai gyakorlat követelményei:
A diplomamunkához kapcsolódóan az intézményi tanterv határozza meg.
Idegennyelv-ismeret követelményei:
A mesterfokozat megszerzéséhez angol nyelvből legalább középfokú C típusú nyelvvizsga vagy egy élő idegen nyelvből(*) államilag elismert legalább középfokú C típusú szaknyelvi nyelvvizsga vagy egy élő idegen nyelvből(*) államilag elismert felsőfokú C típusú nyelvvizsga letétele, illetve ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges
(*)A TVSZ 6. § 2. pontja alapján élő idegen nyelv: Az egyetem a német, spanyol, olasz, francia, portugál, orosz nyelvek valamelyikéből letett, a szakok képzési és kimeneti követelményeiben az oklevél kiadásához előírt szintű nyelvvizsgát fogadja el az oklevél kiadásának feltételeként.
Az egyetemre a beiratkozott külföldi hallgatók esetén az oklevél kiadás nyelvi feltételeként elfogadja az anyanyelven tett, érettségit igazoló bizonyítványt.